//ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ТИКВА И СОНЧОГЛЕД 250мл

ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ТИКВА И СОНЧОГЛЕД 250мл

160.00 ден

Опис

Ова е свежо исцедено масло од тиквини семки и сончоглед во сооднос 30:70. Тиквините семки даваат темнозелено, меѓутоа извонредно вкусно масло. Методот на ладно цедење овозможува во маслото да се задржат оригиналниот, богат вкус на тиквините семки и темнозелената боја на природното нерафинирано масло, што означува висока содржина на хлорофил. Маслото од тиквини семки содржи висок процент од двете есенцијални масни киселини (омега 3 и омега 6), што го прави високо хранливо и корисно масло во исхраната. Маслото од тиквини семки им дава деликатесен вкус на сите видови салати, посебно на салатите од зелен лист и компир салатите.

Прегледи

Се уште нема прегледи.

Бидете први кои ќе ги прегледате“ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ТИКВА И СОНЧОГЛЕД 250мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *