//МИКС од четири семиња – лен, сусам, тиква, сончоглед

МИКС од четири семиња – лен, сусам, тиква, сончоглед

70.00 ден

Шифра: 033 Категорија: Тагови: ,

Опис

Оваа комбинација од семиња е вистински извор на здравје.

Семињата може да ги користете од 1-3 супени лажици самостојно, потопени во јогурт или млеко, или како додаток во оброк од мусли. Често се користи и како состојка во разни печива, како лебови, колачи и слично. Овој микс од семиња, можете да го додадете во житарки, протеински шејкови, овошни салати и слично. Нема некој посебен вкус, така што може да ги користите и за блага и за солена храна.

Да се чува на суво и студено место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло: семе од лен- Македонија; семе од сусам- Индија; семки од тиква- Македонија: лупен сончоглед- Македонија.

Прегледи

Се уште нема прегледи.

Бидете први кои ќе ги прегледате“МИКС од четири семиња – лен, сусам, тиква, сончоглед”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *