//ОБЕЗМАСТЕН МЕЛЕН ИНТЕГРАЛЕН СУСАМ 250г

ОБЕЗМАСТЕН МЕЛЕН ИНТЕГРАЛЕН СУСАМ 250г

50.00 ден

Шифра: 0022 Категорија: Тагови: ,

Опис

Состав: 100% семе од сусам

Интегралниот сусам е 100% природен производ. Со пресување на сусамовото семе се добива масло, а остатокот се високо протеински материи кои се внесуваат преку исхраната. Обезмастениот мелен интегрален сусам може да се користи самостојно, потопен во јогурт или млеко, или како додаток во оброк од мусли. Често се користи и како состојка во разни печива, како лебови, колачи и слично. Обезмастениот мелен интегрален сусам можете да го додадете во житарки, протеински шејкови и слично. Има солен вкус, така што може да се користат за приготвување на солена храна.

Да се чува на суво и студено место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло на сусамот: Индија

Прегледи

Се уште нема прегледи.

Бидете први кои ќе ги прегледате“ОБЕЗМАСТЕН МЕЛЕН ИНТЕГРАЛЕН СУСАМ 250г”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *