//ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЛЕНЕНО СЕМЕ 250г

ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЛЕНЕНО СЕМЕ 250г

32.00 ден

Out of stock

Out of stock

Шифра: 0009 Категорија: Тагови: ,

Опис

Лененото семе е еден од најбогатите извори на Омега 3 и Омега 6 масни киселини, како и многу витамини А, Ц, Е, Б2, Б3, Б12. При пресување на лененото семе се добива масло, а остатокот се високо протеински материи кои се користат во исхраната и кој му овозможува на организмот макимално искористување на сите нутритивни материи природно присутни во ленот, кои позитивно влијаат на:

– намалување на холестеролот;

– заштита од кардиоваскуларни заболувања;

– регулирање на столицата;

– ги намалува тегобите настанати при воспалување на желудникот и цревата.

Прегледи

Се уште нема прегледи.

Бидете први кои ќе ги прегледате“ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЛЕНЕНО СЕМЕ 250г”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *