//ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЦРНО СЕМЕ 250г

ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЦРНО СЕМЕ 250г

60.00 ден

Шифра: 0019 Категорија: Тагови: ,

Опис

Црното семе (Nigella Sativa) e богат извор на клучни состојки кои му се потребни на вашето тело за подобро здравје и виталност. При пресување на црното семе се добива масло, а остатокот се високо протеински и витамински материи кои се користат во исхраната и кој му овозможуваат на организмот максимално искористување на сите нутритивни материи природно присутни во црното семе. Покрај многуте здравствени придобивки кои ги содржи во себе, црното семе кога се додава во исхраната дава уникатен сладок вкус. Препорачано: Во текот на денот се препорачува 1-3 супени лажици мелено црно семе, самостојно потопено во јогурт или млеко или како додаток во облик од мусли.

Прегледи

Се уште нема прегледи.

Бидете први кои ќе ги прегледате“ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЦРНО СЕМЕ 250г”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *