//САПУН СО ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ЛЕН

САПУН СО ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ЛЕН

145.00 ден

Категорија:

Опис

Кожата е нашиот најголем орган! Најголем, но за жал и најчесто потценуван како помалку важен од другите. Денес, повеќе од било кога, живееме во ера на парфеми и неверојатно голем избор на производи за нега и грижа за кожата, но реалноста, односно големиот број на инфекции, иритации и други состојби на нарушено здравје на кожата, и воопшто намалено севкупно здравје го потврдува спротивното. Во таа состојба неминовно се наметнува прашањето, каде грешиме. На сите тие модерни пенливи купки, гелови за тело, антибактериски сапуни и миризливи лосиони достапни за секој џеб и сечиј вкус, ние сепак не знаеме како правилно да се грижиме и да ја негуваме нашата кожа. Затоа подарете и на вашата кожа елстичност преку природен пат, со природниот, рачно изработен сапун Фила, кој е изработен со ладно цедено масло од лен. Како резултат на есенцијалните масни киселини кои се присутни во маслото од лен, преку овој сапун ќе овозможите подобра нега на вашата кожа, ќе ја регенерирате и смирите.

Прегледи

Се уште нема прегледи.

Бидете први кои ќе ги прегледате“САПУН СО ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ЛЕН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *