//СЕМКИ ОД ТИКВА 250г

СЕМКИ ОД ТИКВА 250г

150.00 ден

Шифра: 0021 Категорија: Тагови: ,

Опис

Тиква семе имаат темно зелена боја со вкус и тие се вистински извор на здравје. Содржи висок процент на масло (50%), масни киселини кои човечкото тело не може сама да се создаде. Се препорачува 50гр семки од тиква за грицкање. Семки од тиква може да се додаде во салати, сосови во, и често се користи како состојка во различни пекарница, како што се леб, колачи и слично. Семки од тиква може да го додадете во житарици, протеински шејкови и слично. Ја солен вкус, па можете да го користат за изготвување на saltyfood и салати се препорачува да се користи во салати со зелен лист и компир салата.

Прегледи

Се уште нема прегледи.

Бидете први кои ќе ги прегледате“СЕМКИ ОД ТИКВА 250г”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *